چين مقصدي افسانه‌اي است. از زمين‌هاي گسترده ي مرز تبت (Tibet) و قصرهاي عظيم پكن (Beijing) تا برج‌هاي بلند شانگهاي (Shanghai)، اين كشور پهناور داراي يكي از متنوع‌ترين محيط‌ها است...
معرفي

چين مقصدي افسانه‌اي است. از زمين‌هاي گسترده ي مرز تبت (Tibet) و قصرهاي عظيم پكن (Beijing) تا برج‌هاي بلند شانگهاي (Shanghai)، اين كشور پهناور داراي يكي از متنوع‌ترين محيط‌ها است.
در چين مي‌توانيد از شلوغ‌ترين و زنده‌ترين شهرها تا دورافتاده‌ترين دهكده‌ها، بلندترين بناهاي مدرن تا قديمي‌ترين معبدها و به روزترين گالري‌هاي هنري تا موزه‌هايي با بقاياي دايناسورها را بيابيد. كشور چين به محل تلاقي دو دنياي تاريخي و مدرن تبديل شده است. سرمايه‌گذاري‌هاي سنگين در چند سال اخير به‌خصوص به مناسبت بازي‌هاي المپيك باعث رشد چشم‌گيري در امكانات شهري از جمله وسايل حمل‌ونقل عمومي، هتل‌ها و به‌طور كلي علم زبان انگليسي شده است. پرجمعيت‌ترين كشور جهان داراي انواع رستوران‌هاي سنتي مشهور خود و رستوران‌هاي بين‌المللي مدرن است كه هر ساله علاقه‌مندان فراواني را به اين كشور مي‌كشاند.
بهتــرين زمان بـراي بـازديــــد
فروردين تا آبان
تجــــربـــه هـاي ويـــــــــــژه
- پياده‌روي بر روي ديوار چين (Great Wall of China)
- بازديد از شهر ممنوعه (Forbidden City) و كاخ تابستاني (Summer Palace)
- تماشاي 8000 مجسمه ي سربازان تراكوتا (Terracotta Army) در شيان (Xian) كه يادآور قدرت امپراتوري سابق چين است.
- گرفتن گردن درد به دليل نگاه كردن به برج‌هاي بلند شهر شانگهاي (Shanghai)
- غرق شدن در زيبايي‌هاي رودخانه ي لي (Li River)
غـــــــذاهــــــاي مشــــــهور
- سوپ ذرت و مرغ 
(Sweet Corn Chicken Soup)
- برنج سرخ شده همراه با سبزي هاي خوراكي  مرغ و ميگو (Chinese Fried Rice)
- رشته‌هاي نودل همراه با سبزي ها، مرغ يا ميگو (Chinese Noodles)
- شيريني‌‌هاي مانتو (Mantou)
- مرغ ترش و شيرين 
(Sweet and Sour Chicken)
- چاي سبز مشهور چين 
(Chinese Green tea)
- اردك سرخ شده با سس چيني
چنـــــــــــــد كلمــــــــــــــه
سلام: Nin Hao (نين هاو)
خداحافظ: ZaiJian (زاي ژيان)
تشكر: Xie xie (ژي ژي)
بله: Shi (شي)
خير: Meiyou (مي‌ يو)
نشـان‌هاي منحصــــر به فـــرد

ديوار بزرگ چين ( تنها سازه ي بشري به طول بيش از 6000 كيلومتر است كه با چشم غير مسلح از كره ي ماه ديده شده است)، ميدان تيان آن من (Tiananmen Square)، رشته‌هاي نودل،  پاندا (Panda)، پرجمعيت‌ترين كشور  توليد انواع كالا، دوچرخه، شهر زيرزميني پكن  استاديوم لانه ي پرنده
شهرهاي مهم
- پكن (Beijing)
- شانگهاي (Shanghai)
- هانگزو (Hangzhou)
- گوانجو (Guangzhou)
- كانتون (Canton)
 
چنـــد نكتــــــــــه ي جـــالب
- اگر تمام مردم چين از كوچك و بزرگ تصميم بگيرند كه در يك لحظه با هم به هوا بپرند و جست بزنند، كره ي زمين از مدارش منحرف خواهد شد!
- چيني ها مي گويند ما هر چه را برزمين راه برود، غير از اتومبيل و قطار، هر چه را در هوا بپرد، غير از هواپيما و هلي كوپتر و هر چه در آب باشد، غير از كشتي و زيردريايي مي خوريم!
- در اول اكتبر سال 1949 كمونيست ها جمهوري خلق چين را تاسيس كردند و پكن به عنوان پايتخت برگزيده شد. مائوتسه تونگ به عنوان رييس جمهور و چوئن لاي به عنوان نخست وزير انتخاب شدند.
- بخش بزرگي از مردم چين لاييك هستند و به هيچ ديني باور ندارند. دين اصلي در چين بوديسم است و پس از آن دين تائويسم (Taoism) قرار دارد. بيش از 20 ميليون نفر نيز به دين اسلام اعتقاد دارند كه بيشترشان مردم ارومچي و اوغورها هستند.
 
 
تعداد بازدید مطلب : 19287
عضویت در خبرنامه
  • با عضویت در خبرنامه جدیدترن اخبار و اطلاعات در مورد تورها را در ایمیل یا تلفن همراه خود دریافت نماییدآمار بازدیدکنندگان
تعدادبازدیدامروز : 15
تعداد بازدیداین ماه : 1901
تعداد بازدید امسال : 31537
تعداد کل باز دیدها : 31537